AMAVET - Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

AMAVET - Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

22. 3. 2019

Své vědecké a technické projekty představili již po dvanácté žáci 6. až 9. tříd základních škol a středoškoláci v okresním kole pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy, které proběhlo 15. února 2019 ve sportovní hale Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Lanškrouně.

Krajské kolo Festivalu vědy a techniky AMAVET již po dvanácté v Pardubicích

Festival je pořádán v rámci Programu vytváření a rozvíjení zájmu žáků o vědecké a technické obory v Pardubickém kraji. Letošní 12. ročník se uskutečnil pod záštitou JUDr. Martina Netolického, PhDr., hejtmana Pardubického kraje, Univerzitou Pardubice a dalšími spolupořadateli.

Autoři nejlepších projektů v kategorii Junior a Středoškolák postoupili do krajského kola soutěže, které se uskutečnilo ve dnech 13. a 14. března 2019 v Pardubicích. Každý projekt byl hodnocen odbornou porotou, která poté stanovila pořadí nejlepších projektů. V kategorii Junior je hlavní cenou krátkodobá odborná stáž ve Francii pro 30 žáků ZŠ. Autor nejlepšího projektu v kategorii Středoškolák se zúčastní v roce 2019 zahraniční soutěže INTEL ISEF 2019 v USA a to 12. až 17. května a nejlepších 20 projektů se nominovalo do národní soutěže EXPO SCIENCE AMAVET 4. a 5. dubna 2019 v Praze. Dále pak mají možnost postoupit do dalších zahraničních soutěží v roce 2019.

Cílem festivalu je podněcovat co nejvíce talentovaných žáků základních škol a středoškoláků k odhalování a rozvíjení tvůrčích schopností prostřednictvím konkrétních vědeckých a technických projektů a schopnosti svoji práci prezentovat odborné i široké veřejnosti.

I letos byly předány ceny a zvláštní ocenění Pardubické univerzity, Univerzity Hradec Králové, Krajské hospodářské komory a firem FOXCONN CZ, Contipro Group, s. r. o., Bühler CZ s.r.o. Za naši firmu byly oceněny dva projekty v obou kategoriích. Respektive v kategorii Středoškolák byly oceněny projekty tři  (viz. příloha ), protože se zúčastnil a zároveň postoupil do národní soutěže v Praze Martin Čáslavka s projektem Robotické rameno. Tento mladý muž je žákem naší partnerské Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku, kde se učí ve 2. ročníku oboru Obráběč kovů u nás ve firmě. Na svůj projekt použil stavebnici Fischertechnik, kterou má pro robotický kroužek škola zapůjčenou od naší firmy.

Náš život,
naše kultura

Máme přátelský kolektiv, naši
lidé jsou srdcaři.

Více o nás