Práce u nás

Práce u nás

Naše společnost Bühler CZ  je součástí švýcarského koncernu Bühler AG, celosvětového výrobce strojů a komponent pro zpracovatelský potravinářský průmysl. Bühler CZ je od roku 2012 významnou součástí koncernu Bühler. Jsme významným partnerem ostatních koncernových podniků a jsme jedním z klíčových závodů koncernu Bühler AG.

Naše firma se specializuje na:

  • výrobu a montáž potravinářských strojů a zařízení pro mlýny, linky na zpracování obilovin, rýže, kakaových bobů, kávy a pro linky na výrobu těstovin.
  • výrobu nejrůznějších typů průmyslových převodovek a pohonných mechanizmů, vyráběných podle dodané dokumentace.
  • montáž navíječek umělého vlákna pro linky na jeho výrobu.
  • výrobu a montáž speciálních pásových dopravníků v textilním a potravinářském průmyslu.
  • obrábění strojních dílů, výrobu přesných komponent a montážních sestav, vyráběných v malých sériích podle dokumentace dodané zákazníkem.

Jsme významným zaměstnavatelem

Společnost prodává produkty, které jsou vyráběny a průběžně modernizovány v duchu nejnovějších vědeckých poznatků nejen za účelem dosažení vyšší účinnosti, ale zejména s ohledem na snížení negativních dopadů na životní prostředí.

Bühler CZ v uplynulých letech vytvořil širokou síť lokálních dodavatelů a stále přispívá k vysoké zaměstnanosti v našem regionu a je významným zaměstnavatelem. Péče o spolupracovníky, jejich rozvoj, vzdělávání a zvyšování kvalifikace je naší prioritou.

Systém duálního vzdělávání

Od roku 2015 u nás funguje systém duálního vzdělávání, což znamená, že do obsahu odborných předmětů se zapojují přímo firmy. Cílem je, aby se žák učil pracovat přímo v provoze, v užším propojení s firmou, kam potom může i nastoupit.

Ve spolupráci se Střední školou obchodu, řemesel a služeb Žamberk vznikl nový učební obor Obráběč kovů podporovaný Pardubickým krajem. Zainteresované strany garantují vysokou úroveň teoretické výuky a praxe na moderních strojích ve firmě Bühler. Naše firma je garantem výuky odborných předmětů a odborného výcviku a podílí se na tvorbě školního vzdělávacího programu. Žáci se učí v provozních halách naší firmy, kdy jim poskytujeme plně vybavené tréninkové centrum a moderní CNC stroje pod vedením špičkových odborníků. Za dobré výsledky poskytuje firma zákonnému zástupci žáka stipendium.

Nově nabízíme i učební obor Operátor plechové výroby, opět ve spolupráci se Střední školou obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Po absolvování se žáci uplatní ve strojírenských provozech jako univerzální klempíř, zámečník, svářeč, lakýrník, montér. Absolventi budou umět obsluhovat stroje na řezání plechů laserem, přesně ohýbat na ohraňovacím lisu, zakružovat na zakružovacím stroji, svářet ručně, pomocí svařovacího robota a pomocí plazmy, lakovat, montovat finální výrobky.

V roce 2018 u nás úspěšně ukončili praktické vzdělávání závěrečnou zkouškou absolventi Střední školy obchodu, řemesel a služeb v oboru obráběč kovů. Byl to první ročník, který po třech letech naší spolupráce se žamberským učilištěm ukončil studium. Absolventi dostali příležitost přednostně pokračovat v naší společnosti v pracovním poměru, příležitost využili a jsou dobrými spolupracovníky. Součástí rozvoje zaměstnanců je také rekvalifikační středisko, kde dáváme příležitost rekvalifikace spolupracovníkům a zájemcům o zaměstnání u nás. Organizujeme jazykové kurzy ve firmě, podporujeme vzdělávání a studium v oboru.

Investujeme do obnovy strojů s vyšším výkonem

Ve výrobním programu jsme realizovali další projekty převodu výrob z Německa a ze Švýcarska. Každým rokem plníme cíle ve snižování nákladů a v růstu produktivity práce. Produktivitu práce zvyšujeme organizačními a především technickými opatřeními. Zavádíme robotizovaná pracoviště, investujeme do obnovy strojů s vyšším výkonem a vyšší pružností v technické přípravě výroby. Připravujeme plány v oblasti stavebních investic, které chceme realizovat v roce 2019 a 2020. Společnost Bühler CZ je připravena k plnění výrobních ekonomických úkolů v příštích letech.

V roce 2018 jsme společně oslavili výročí 110 let od založení firmy a 50 let od zahájení strojírenské výroby. Bühler CZ je stabilní silnou společností, která realizuje své výrobky na světových trzích v potravinářských technologiích. Značka Bühler je špička v oboru.

Náš život,
naše kultura

Máme přátelský kolektiv, naši
lidé jsou srdcaři.

Více o nás