Studenti a absolventi

Studenti a absolventi

Od roku 2015 u nás funguje systém duálního vzdělávání, což znamená, že do obsahu odborných předmětů se zapojují přímo firmy. Cílem je, aby se žák učil pracovat přímo v provoze, v užším propojení s firmou, kam potom může i nastoupit.

Spolupráce mezi školou a Bühler Žamberk

Ve spolupráci se Střední školou obchodu, řemesel a služeb Žamberk vznikl nový učební obor Obráběč kovů podporovaný Pardubickým krajem. Zainteresované strany garantují vysokou úroveň teoretické výuky a praxe na moderních strojích ve firmě Bühler. Naše firma je garantem výuky odborných předmětů a odborného výcviku a podílí se na tvorbě školního vzdělávacího programu. Žáci se učí v provozních halách naší firmy, kdy jim poskytujeme plně vybavené tréninkové centrum a moderní CNC stroje pod vedením špičkových odborníků. Za dobré výsledky poskytuje firma zákonnému zástupci žáka stipendium.

Nově nabízíme i učební obor Operátor plechové výroby, opět ve spolupráci se Střední školou obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Po absolvování se žáci uplatní ve strojírenských provozech jako univerzální klempíř, zámečník, svářeč, lakýrník, montér. Absolventi budou umět obsluhovat stroje na řezání plechů laserem, přesně ohýbat na ohraňovacím lisu, zakružovat na zakružovacím stroji, svářet ručně, pomocí svařovacího robota a pomocí plazmy, lakovat, montovat finální výrobky.

Volná pracovní místa pro studenty

V roce 2018 u nás úspěšně ukončili praktické vzdělávání závěrečnou zkouškou první absolventi Střední školy obchodu, řemesel a služeb v oboru obráběč kovů. Byl to první ročník, který po třech letech naší spolupráce se žamberským učilištěm ukončil studium. Absolventi dostali příležitost přednostně pokračovat v naší společnosti v pracovním poměru, pracovní příležitost využili a jsou dobrými spolupracovníky. Součástí rozvoje zaměstnanců je také rekvalifikační středisko, kde dáváme příležitost rekvalifikace spolupracovníkům a zájemcům o zaměstnání u nás. Organizujeme jazykové kurzy ve firmě, podporujeme vzdělávání a studium v oboru.

Studuj obor Obráběč kovů

Studuj obor Obráběč kovů

Absolvent tohoto oboru se po ukončení studia uplatní jako univerzální obráběč nebo jako soustružník, frézař či brusič. Je také připraven pro vykonávání odborných činností spojených s ošetřováním a běžnou údržbou obráběcích strojů.

Studuj obor Operátor plechové výroby

Studuj obor Operátor plechové výroby

Absolvent oboru se uplatní v naší společnosti jako pracovník pro zpracování plechové výroby. Je připraven pro vykonávání odborných činností např. práce na CNC strojích.

Zážitkově herní teambuilding

Zážitkově herní teambuilding

Celá akce začala odjezdem ve čtvrtek 23. května 2019 v 7:15 hod. od firmy Bühler. Vlastní odjezd i cesta proběhla hladce, byli jsme dle časového harmonogramu v areálu Dračí Skály včas.

Žáci 1. ročníku oboru Obráběč kovů si prohlubovali odborné znalosti

Žáci 1. ročníku oboru Obráběč kovů si prohlubovali odborné znalosti

V pondělí 20. května 2019 měli naši žáci 1. ročníku oboru Obráběč kovů ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku naplánovanou návštěvu výrobního závodu KORADO v České Třebové.

Exkurze SOR Libchavy s.r.o.

Exkurze SOR Libchavy s.r.o.

17. a 24. května 2019 se zúčastnili žáci 2. a 3. ročníku oboru Obráběč kovů ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku exkurze ve firmě SOR Libchavy s.r.o.

Regionální kolo soutěže odborných dovedností

Regionální kolo soutěže odborných dovedností

Dne 12. - 13. března 2019 se zúčastnili žáci Antonín Rais a Denis Jenčovský z naší partnerské Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku třída K3 – obráběč kovů, regionálního kola soutěže odborných dovedností žáků 3. ročníků. Soutěž se konala v areálu dílen Střední průmyslové školy Chrudim.

Náš život,
naše kultura

Máme přátelský kolektiv, naši
lidé jsou srdcaři.

Více o nás