Techné 2019

Techné 2019

14. 11. 2019

V sobotu 9. listopadu se u nás v Bühleru konal další ročník Techné, zážitkový den pro žáky základních škol se zájmem o techniku a své budoucí uplatnění.

Opět byla laťka nastavena o stupínek výš než v loňském roce. Překročili jsme rekordní návštěvnost, přišlo 589 návštěvníků, z toho 280 dětí. Na všechny čekal tým dobře naladěných spolupracovníků, kteří kolem sebe šířili pozitivní atmosféru.

Akce se účastnili i zástupci ze 7 středních odborných škol a učilišť, kteří se prezentovali a nabízeli možnosti studia. Absolventi těchto škol nalézají následně uplatnění v naší firmě, čehož si velice vážíme.

Program byl opět pestřejší

Už od rána drobně pršelo, ale návštěvníky to neodradilo a stálo jim za to přijít. Doprovodný program jsme obohatili, jako každý rok, o nová stanoviště a atrakce opět zaměřené na robotizaci. Děti si vše mohly vyzkoušet a to bylo účelem akce. Připravili jsme pro ně např. zábavné programování dronů, labyrint s elektronikou, dokončení výrobků z plechů, elektrické bludiště, jízdu zručnosti s modelem vysokozdvižného vozíku, manipulaci s hydraulickou a robotickou rukou, robot na solární pohon, atd. Letos jsme měli novinku, a to ukázku 3D hologramové vizualizace vnímané jako hologramy visící ve vzduchu. Je vidět, že svět techniky kráčí mílovými kroky kupředu. Z každého stanoviště si děti navíc odnesly i sladkou odměnu. Pro nejmenší jsme zde měli připravený hrací koutek se spoustou aktivit, ve kterém se jim věnovaly naše dvě příjemné kolegyně. Dalším bodem programu byla soutěž zručnosti a technické tvořivosti, která byla určena pro žáky základních škol. Se svým výrobkem se přihlásilo celkem 26 jednotlivců a 12 skupinek dětí s jedním výrobkem. Všechny výtvory byly nádherné a pro všechny jsme měli pěkné a zajímavé ceny. Akce i přes drobný déšť byla velice úspěšná a jsme rádi, že se vše vydařilo ke spokojenosti všech zúčastněných. Byl to krásný sobotní den plný příjemné atmosféry. Již nyní se těšíme na další ročník.

Náš život,
naše kultura

Máme přátelský kolektiv, naši
lidé jsou srdcaři.

Více o nás